Vaterpolisti Srbije poraženi od Mađarske nakon bizarne situacije tokom peteraca

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u penal seriji od selekcije Mađarske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva rezultatom 15:14, nakon regularnog dela meča koji je završen rezultatom 10:10 (3:3, 2:2, 4:3, 1:2).

Vaterpolisti Srbije i Mađarske odigrali su izuzetno napet meč, koji je obeležila brza igra obe ekipe, veliki broj isključenja i sjajne odbrane. „Tragičar” meča bio je Marko Radulović, kojem je lopta ispala prilikom izvođenja peterca.

Tokom prve i druge deonice viđena je ravnopravna borba, isticali su se golmani na obe strane bazena. Mađarska je početkom drugog poluvremena bolje iskoristila svakog igrača više, pa je treću deonicu dobila rezultatom 4:3.

Srbija je uspela da dođe do gola prednosti na manje od dva minuta do kraja meča, odličnom asistencijom Rašovića i reakcijom Nemanje Vica. Međutim, prvi pogodak Mađara u poslednjoj četvrtini stigao je već u narednom napadu, čime je došlo do izjednačenja, koje je naposletku odvelo u izvođenje peteraca.

Prvi je u penal seriji bio precizan Drašović, a zatim je Nađ izjednačio rezultat. Nažalost, Raduloviću je lopta ispala, te taj šut nije mogao biti izveden, što je stavilo Mađare u prednost. Precizni su nakon toga bili i Pol i Rašović, sa obe strane. Usledio je gol Tatraija, a zatim i gol Nikole Jakšića. Vince Vigvari je doneo Mađarskoj prednost. Precizan je bio i Mandić, ali, nažalost, i Fekete, čiji gol je odveo Mađarsku u polufinale Evropskog prvenstva u vaterpolu.

Srbija će nastaviti takmičenje u borbi za plasman od petog do osmog mesta. U polufinalu Mađari će igrati sa boljim iz duela Hrvatske i Grčke.

U preostala dva čestvrtfinala sastaju se Španija – Rumunija i Italija – Crna Gora.