Slovačka posle penala eliminisala SAD sa hokejaškog turnira

Hokejaši Slovačke prvi su polufinalisti na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, pošto su posle boljeg izvođenja penala bili bolji od SAD 3:2.

Hokejaši SAD zaustavljeni su u četvrtfinalu olimpijskog turnira, a Slovačka je slavila posle drame i penala.

Slovaci su poveli preko Slafkovskog, ali su Ameri izjednačili u finišu prve trećine i poveli u drugoj posle gola Hentdžisa.

U poslednjem minutu treće deonice Slovačka je došla do izjednačenja i produžetka, a strelac je bio Hrivik.

U dodatnih 10 minuta nije bilo golova, pa se prvog polufinalistu odlučili penali. Amerikanci su svih pet pokušaja promašili, dok je jedini strelac za Slovačku bio Čelarik.

Slovaci će u polufinali igrati protiv boljeg iz duela između Švedske i Kanade.

Rusija je sa 3:1 savladala Dansku, a u polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Švajcarska – Finska.