Pobede Izraela, Škotske i Kipra u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Izraela pobedila je u Tel Avivu Albaniju sa 2:1, u utakmici petog kola Lige nacija B u Grupi 2.

Izrael je poveo u 46. minutu golom Šona Vejsmana, a izjednačio je Mirto Uzuni u 88. Pobedu domaćima doneo je Taj Baribo golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Izrael je prvi na tabeli sa osam bodova iz četiri meča, Island ima tri, a Albanija jedan bod iz tri utakmice. Rusija je izbačena iz takmičenja.

U Ligi nacija B u Grupi 1 Škotska je u Glazgovu pobedila Irsku sa 2:1.

Na Hempden parku, Irska je povela golom Džona Igana u 18. minutu, a izjednačio je Džek Hendri u 50. Pobedu domaćima doneo je Rajan Kristi pogotkom iz jedanaesterca u 81. minutu.

Škotska je prva na tabeli sa 12 bodova, Ukrajina ima dva boda manje, Irska ima četiri, a poslednjeplasirana Jermenija tri boda.

U Ligi nacija C u Grupi 2, Kipar je u Larnaki pobedio Grčku sa 1:0.

Jedini gol postigao je Marinos Cionis 18. minutu.

Grčka ima 12 bodova na prvom mestu na tabeli, Kosovo šest, a Severna Irska i Kipar imaju po pet bodova.