OVO IMA SAMO U MEKSIKU! Golman postigao jedan od najluđih golova u istoriji fudbala! (VIDEO)

Golman meksičkog kluba Atletiko Morelije Santijago Ramirez (26) dao je jedan od najluđih golova u istoriji fudbala, pošto je u plej-of meču za ulazak u viši rang protiv Selaje pogodio iz svog kaznenog prostora i to tako što je deganžirao loptu u mrežu protivnika.

Reč je o utakmici polufinala plej-ofa druge lige Meksika za ulazak u najviši rang. Morelija je u prvom meču na svom terenu odigrala svega 1:1 protiv Selaje, koja je bila favorit u revanšu na svom terenu.

Za lidera ligaškog dela druge lige Meksika sve je krenulo kako treba na pomenutom revanšu. Selaja je povela i držala prednost sve do sredine drugog poluvremena, kada su gosti iz Morelije u razmaku od samo šest minuta uspeli da preokrenu rezultat.

Usledili su žestoki napadi domaćih, koji su na sve načine želeli da izbore makar produžeke i plasman u finale plej-ofa. U jeku najjačih napada u 93. minutu, usledio je korner za domaće, koji su krenuli na sve ili ništa. Krenuo je i golman Alison Revuelta u kazneni prostor da postigne gol i da stvar bude još luđa, upravo je on imao šansu da izjednači i odvede svoj tim u produžetke.

Njegov, doduše mlak udarac glavom, odbranio je pomenuti golman Morelije Santijago Ramirez, koji je primetio praznu mrežu domaćih. Zaleteo se, deganžirao loptu iz svog šesnaesterca i postigao jedan od najluđih golova u istoriji fudbala! Morelija je slavila sa 3:1 i za ulazak u viši rang igraće dvomeč protiv Tapatija. I to sve u poslednjim sekundama meča!

Evo kako je mladi čuvar mreže uspeo da nasamari protivnika i postigne istorijski pogodak.