Nestvarni Avramović pokrenuo „valjak“ – Partizan srušio Zvezdu u trećem derbiju sezone

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 98:84 u utakmici Jadranske lige.

Treći ovosezonski „večiti“ derbi doneo je dobru energiju, zanimljiv meč i, prvi put ove sezone, pobedu Partizana.

Dobar deo prve četvrtine nije bio previše dobar, osim promene u vuđstvu u gotovo svakom napadu – bilo je previše sitnih faulova i seckanja igre.

Ali, kako je vreme odmicalo, Partizan je polako uspevao da uveća prednost.

Ona je u jednom trenutku iznosila 12 poena, ali se Zvezda u završnici prvog poluvremena vratila i smanjila na prihvatljivih „minus šest“ – 40:34.

U nastavku je eksplodirao Aleksa Avramović – postigao je 16 poena za prvih sedam minuta u nastavku, a sjajnom odbranom je namučio protivnika i iznudio faul u napadu.

A onda nastavio u istom ritmu.

Međutim, crveno-beli su se razbudili, i sustigli još jednom prednost rivala.

Partizan je imao „plus 13“ u trećoj četvrtini, ali je Zvezda u poslednju četvrtinu ušla sa samo jednim poenom zaostatka.

Proključalo je na startu poslednje četvrtine…

Prvo je Ivanović trojkom doneo prednost Zvezdi, prvu od prve četvrtine.

Trojku je vratio raspoloženi Avramović, a potom proslavio ispred klupe gostiju, što je, na kraju, rezultiralo obostranom tehničkom.

Serijom od 9:0 Partizan se još jednom odlepio, a Zvezda, za razliku od prve tri četvrtine, nije uspela da se vrati u meč.

Crveno-beli nisu imali rešenje za spektakularnu igru Avramovića u drugom poluvremenu – postigao je ukupno 33 poena (31 u drugom poluvremenu, a za tri poena 8/10).

Panter je briljirao u prvom poluvremenu, a postigao je ukupno 22 poena.

U poraženom timu, najbolji su bili Davidovac i Holins, sa po 17 poena.

Partizan je prvi na tabeli sa 17 pobeda i tri poraza, dok je Zvezda na drugom mestu sa učinkom 17-2.