Nastavljena Superliga: Partizan siguran u Nišu, trijumf Proletera u Kragujevcu

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički u Nišu sa 2:0 u meču 22. kola Linglong Superlige Srbije.

Prava prvenstvena utakmica, tvrda sa puna trčanja. Partizan je dominirao tokom celog meča stvarao šanse iskoristio dve i zasluženo odneo pobedu. Domaćin je uspeo da namuči crno-bele, ali nije ozbiljnije zapretio i ugrozio siguran trijumf protivnika.

Stanojević: Idemo u Prag, ali Kragujevac nam je sad sve

Kragujevac je za nas sada sve. Spremićemo se i za Prag, ali Kragujevac nam sada mnogo znači“, rekao je trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević.

Crno-beli u četvrtak gostuju Sparti iz Praga u Ligi konferencija, a potom sledi izuzetno važno gostovanje Radničkom u Kragujevcu.

Kada je u pitanju današnja pobeda u Nišu, Stanojević je istakao da je prezadovoljan.

„Bio je izuzetno težak teren i bilo je mnogo teško kontrolisati igru. Prezadovoljni smo pobedom, Hvala navijačima, bili su motivisani da nam pomognu, mnogo su nam značili. Ostalo nam je još 15 utakmica“, poručio je Stanojević u izjavi za TV Arena sport.

Partizan je od samog početka preuzeo inicijativu. Napadali su crno-beli stvarali šanse. Prvu pravu priliku propustio je Urošević kada je sa oko pet metara glavom poslao loptu preko gola.

Radnički je uglavnom čekao svoju šansu iz kontranapada, stvorio je nekoliko poluprilika, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.

U 20. minutu povredio se golman Partizana Popović. Posle jedne intervencije u svom petercu dobio je udarac u glavu. Desetak sekundi je bio bez svesti. Posle ukazane pomoći prevezen je u bolnicu, gde je konstatovano da je imao blaži potres mozga, da je svestvan i da se dobro oseća.

Doktor Partizana Siniša Petković je potvrdio da je Popović dobro, ali da je zadržan u bolnici na daljim analizama i snimanju. Njega je na golu zamenio Stevanović.

Partizan je do prednosti došao u finišu prvog dela susreta, tačnije u 44. minutu. Mening je ušao u kazneni prostor sa desne strane, nabacio je loptu u peterac. Najviši u skoku bio je Rikardo i glavom postigao gol.

Zbog ukazivanja pomoći golmanu Popoviću prvi deo meča je produžen za sedam minuta, ali nije bilo promene rezultata.

Nastavak je doneo nešto agresivniji Radnički. Domaćin se češće odlučivao da prelazi na polovini crno-belih. Stvoreno je nekoliko prilika pred oba gola, ali golmani su izlazili kao pobednici.

Kako je vreme odmicalo Partizan je bio sve oprezniji, i umirio je tempo igre. Stvoreni je još nekoliko poluprilika pre svega pred golom Radničkog, ali nije bilo promene rezultata.

Crno-beli su pobedu overili u 84. minutu. Nakon kornera koji je izveo Jojić sa desne strane, Rikardo pogađa prečku, lopta se odbija do Uroševića koji je šalje u mrežu.

Trijumf Proletera u Kragujevcu

Fudbaleri Proletera iz Novog Sada savladali su danas Radnički u Kragujevcu 1:0 (0:0) u prvoj utakmici 22. kola Superlige Srbije.

Kragujevčanima, koji su poslednji na tabeli, nije pomogao ni novi trener Nenad Lalatović. Jedini gol postigao je Stefan Mitrović u 73. minutu.

superliga

Crveno-beli u derbiju dočekuju Čukarički, TSC gostuje u Lučanima, Vojvodina dočekuje Napredak, a Spartak ekipu Radnika.

Raspored 22. kola: Nedelja: Mladost – TSC (13.00), Metalac – Novi Pazar (15.00), Kolubara – Voždovac (17.00). Ponedeljak: Spartak – Radnik (13.00), Vojvodina – Napredak (15.00).

Tabela: Partizan 62 boda, Crvena zvezda 57, Čukarički 38, Vojvodina 30, Napredak 30, Proleter 30, Voždovac 29, Radnički Niš 27, Spartak 27,  TSC 26, Mladost 24, Kolubara 23, Radnik 21, Novi Pazar 17, Metalac 16, Radnički Kragujevac 16.