MUNDIJAL: Japanci pobedili Australiju (2:0) i overili put u Katar!

Fudbaleri Japana savladali su selekciju Australije sa 2:0 i time obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru. Ovakav ishod meča doneo je plasman i izabranom timu Saudijske Arabije.

Ovo će biti sedmi uzastopni plasman za Japan, koji je, naravno, jednom i bio domaćin (2002. godine).

Japan nije najbolje počeo ovaj deo azijskih kvalifikacija, ali je u samom finišu uspeo da stigne do onih onih igara koje su bile dovoljne da se pobede ključne utakmice.

Protiv Australije gosti su bili dominantniji tim, ali ej prvi gol postignut u 89. minutu, kada je Mitoma bio strelac.

I drugi pogodak postigao je fudbaler koji nastupa za Union Sent Žil, lidera belgijskog šampionata.

Australiji je poništen gol u 25. minutu zbog faula nad golmanOM japanske selekcije.

Ovaj rezultat Australiju vodi do Mundijala samo preko interkontinentalnih kvalifikacija, odnosno dvomeča protiv petoplasirane ekipe iz južnoameričkih kvalifikacija.

Mnogo ekipa može da završi kao petoplasirana u Konmebol kvalifikacijama (samo su Brazil i Argentina obezbedili plasman do sada), a među njima je i Peru, ekipa sa kojom je Australija igrala u grupi na Svetskom prvenstvu u Rusiji pre četiri godine.