LIGA ŠAMPIONA: Benzema het-trikom nokautirao PSŽ i izvukao Real iz ambisa! (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida šokirali su Pari Sen Žermen u osmini finala i plasirali se među najboljih osam ekipa u Ligi šampiona. Real je u revanšu napravio preokret i savladao Parižane 3:1 zahvaljujući het-triku Karima Benzeme, pa je prošao ukupnim rezultatom 3:2. U drugoj utakmici u istom terminu plasman je overio i Mančester siti nad Sportingom iz Lisabona, pa su se ove dve ekipe pridružile Bajernu iz Minhena i Liverpula.

Jasno je bilo da će duel na „Santjago Bernabeu“ biti veoma interesantan, pošto je Real izašao izuzetno visoko i krenuo da napada od prvog minuta.

Pretežno su akcije išle preko leve strane i Vinisijusa žuniora, ali je takva situacija bila aktuelna tek nekih desetak minuta.

Čim su gosti došli do daha, preuzeli su loptu i inicijativu na sredini terena, što im je donelo dominaciju u poslednjoj trećini.

Nejmar se povukao u sredinu i zajedno sa Leom Mesijem i Markom Veratijem kreirao napade, dok je Kilijan Mbape vrebao svaku priliku i loptu u završnici.

Francuski napadač je promašio dve dobre šanse, jedan pogodak mu je poništen zbog ofsajda, ali je u 39. minutu pronašao put do mreže. Istrčao je kontru, dobio sjajnu loptu od Nejmara i onda pogodio bliži ugao gola nemoćnog Kurtoe.

Mogli su izabranici Maurisija Poćetina u finišu prvog dela potpuno da nokautiraju protivnika, nisu uspeli Nejmar i Mesi, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:1.

Međutim, potpuno drugačija situacija viđena je u nastavku, kada je Real eksplodirao, a PSŽ se potpuno raspao.

Karlo Ančeloti napravio je nekoliko izmena i potpuno promenio ritam, a pre preokreta, gostima je poništen još jedan gol Mbapea.

Ipak, Karim Benzema je pokazao da će bilo koji Francuz biti u njegovoj senci još neko vreme, barem kada su evropske utakmice u pitanju. Za manje od 20 minuta je kompletirao het-trik kojim je izvukao svoj tim iz ambisa i odveo ga dalje.

Prvo je iskoristio veliku grešku Donarume i asistenciju Vinisijusa, a onda sa dva gola u dva minuta nokautirao protivnički tim pun zvezda.

U drugoj utakmici u istom terminu Mančester siti je lagano prošao u četvrtfinale, što je bilo poznato i nakon prvog susreta, kada je u Lisabonu gost trijumfovao sa ogromnih 5:0.

Pep Gvardiola je na „Etihadu“ izveo rezervnu postavu, ali ni to nije sprečilo „građane“ da kontrolišu ritam igre. Bili su opasniji, imali nekoliko dobrih prilika preko Rahima Sterlinga, Fila Fodena i Gabijela Žezusa u prvom poluvremenu.

Ipak, mreže su mirovale, baš kao i u drugih 45 minuta, pa je engleski šampion lagano zakoračio u narednu fazu.