Inter prvi finalista Lige šampiona

Fudbaleri Intera plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su večeras na stadionu „Đuzepe Meaca“ pobedili ekipu Milana 1:0 (0:0) u revanš utakmici polufinala.

U prvoj utakmici, takođe odigranoj u Milanu, bolji su bili „neroazuri“ rezultatom 2:0.

Jedini gol na večerašnjem susretu postigao je Lautaro Martinez u 74. minutu, na asistenciju Romelua Lukakua.

U prvom poluvremenu su loptu u nogama više imali igrači Milana i iz toga su dolazili do šansi ali ne i do pogotka.

Brahim Diaz je u 13. minutu imao šansu za svoju ekipu i sa deset metara je šutirao u desnu stranu, što je pročitao golman Intera Andre Onana i uspeo da uhvati loptu.

Do kraja prvog poluvremena Edin Džeko je u 39. minutu došao u priliku da ugrozi gol protivnika nakon udarca glavom ali nije uspeo da postigne gol.

Tokom drugog poluvremena Inter je preuzeo inicijativu, uglavnom zbog umora obe ekipe.

Nizali su se napadi i jednih i drugih, igralo se brzo ali bez opasnih udaraca ka golu.

Ispostavilo se da je najopasniji napad u drugom poluvremenu bio gol Martineza u 74. minutu.

Fudbaleri Intera će u finalu Lige šampiona u Istanbulu igrati sa boljim iz duela Real Madrid i Mančester siti.

Gradski derbi na „Meaci“

Najzad, utakmica koju je Italija čekala godinama. Nakon devedesetih u kojima su dominirali italijanski timovi u ovom veku nije Serija A imala toliko uspeha u Ligi šampiona, posebno u poslednjih deset godina. Ipak ove sezone Milan i Inter su odigrali sjajno i plasirali se u polufinale čiji će drugi čin biti odigran od 21 čas.

„Crno-plavi” sa četiri asa iz nacionalnog dresa protiv Milanovog jednog, u revanšu koji počinju sa dva gola prednosti. – Selektor Mančini je kategoričan: „Ovo nije renesansa italijanskog fudbala”.

Teško da će Milan preokrenuti polufinale fudbalske Lige šampiona sa Interom, posle tri okršaja bez gola protiv „nero-azura”, za poslednja četiri meseca.

Trener fudbalera Milana Stefano Pioli izjavio je danas da je svestan da njegova ekipa počinje „sa hendikepom” duel protiv Intera, ali da veruje da može da „preokrene situaciju”.

„Znamo da počinjemo sa hendikepom, ali imamo kvalitet da preokrenemo situaciju. Imamo cilj da pobedimo i da se plasiramo u finale Lige šampiona. Verujem da možemo da odigramo odličnu utakmicu”, izjavio je Pioli.

Trener Intera Simone Inzagi izjavio je da je „ovo jedna od najvažnijih utakmica u istoriji Intera”.

„Znamo šta ovaj meč znači za tim, klub, navijače. Imamo prednost ali igraćemo kao da je nemamo. Moramo da igramo našu igru, na celom terenu, protiv ekipe koja ima dosta kvaliteta. Još ništa nismo uradili, ne smemo da spekulišemo”, izjavio je Inzagi . Uglavnom, ko god prođe u finale vladaće Milanom makar sledećih godinu dana, bez obzira na ishod finala.