Fudbalerke Volfsburga u finalu Lige šampiona!

Ženski fudbalski klub Volfsburg plasirao se u finale Lige šampiona, pošto je u Londonu posle produžetaka savladao Arsenal sa 3:2, u revanš utakmici polufinala.

Prva utakmica u Nemačkoj završena je rezultatom 2:2.

Stina Blekstenijus je u 11. minutu dovela Arsenal u vođstvo, a izjednačenje nemačkom timu donosi Džil Rord u 42. minutu, prenosi dnevni sportski list Sport.

Aleksandra Pop u 58. minutu postiže pogodak za goste, dok je meč u produžetak odvela Dženifer Biti golom u 75. minutu.

Volfsburg je do pobede stigao u samoj završnici drugog produžetka (119. minut), kada se u strelce upisala Pauline Bremer.

Nemački klub je do sada osvojio dve titule prvaka Evrope, poslednji put u sezoni 2013/14. U finalu za protivnika imaju ekipu Barselone, koja je prošle godine poražena u finalu od Liona.

Barselona i Volfsburg igraju finale 3. juna u Ajndhovenu.