EURO 2024: Fudbaleri Srbije uzeli tri boda Litvaniji, 3:1, het-trik Mitrovića!

Posle više dobrih napada Srbija je u 21. minutu golom Aleksandra Mitrovića povela protiv domaćina u Kaunasu. U 32. minutu opet Mitrović na pravom mestu. Na centaršut glavom sprovi loptu u mrežu za 2:0.

I na svakih 10 minuta Mitrogol se upisuje u strelce. U 42. minutu opet maestralno glavom šalje loptu u gol.

Ali u toj euforiji naši neoprezno puštaju kontru Litvanaca i oni smanjuju na 3:1.

Sastavi

Srbija: V. Milinković-Savić, Milenković, Veljković, Babić, Živković, Gudelj, Ilić, Mladenović, Tadić, S. Milinković-Savić i Mitrović.

Litvanija: Gertmonas, Lasickas, Lekiatas, Girdvainis, Beneta, Verbickas, Gineitis, Slivka, Golubickas, Černik i Paulauskas.

U našoj grupi na čelu je Mađarska sa 10 bodova, druga je Crna Gora sa 8, Srbija ima 7, a Bugarska i Litvanija po 2 boda. Sa nova tri boda Srbija deli prvo mesto na tabeli sa Mađarskom.

Igrač utakmice je svakako Aleksandar Mitrović koji je briljirao sa tri gola u mreži.