Armani pobedio Partizan u Milanu rezultatom 76:62 u 28. kolu Evrolige

ARMANI: Dejvis 2, Tomas, Luvavu, Pengos 2 (4as), Tonut, Meli 7 (5sk), Beron 5 (1/4 za tri), Nejpijer 5, Riči 3, Šilds, Hajns 4

PARTIZAN: Vukčević 3, Ledej 4 (2sk), Avramović 2, Panter 11, Smailagić, Papapetru 2, Egzum, Naneli 3 (3 izg.l), Lesor 7 (4sk), Trifunović, Anđušić, Madar

Kada su statistički parametri u pitanju, oba tima imaju ogroman broj izgubljenih lopti (Armani 8, Partizan 10). Kada je šut u pitanju, Partizan bolje šutira za dva (11/21) nego za tri (1/6), ima 16 skokova i 3 asistencije. Sa druge strane Armani za dva šutira 8/14 i za tri 3/16, uz 17 skokova.

Kraj treće četvrtine

Završena je treća četvrtina, Nejpijer je dao trojku uz zvuk sirene, Armani vodi na ulasku u poslednji kvartal – 49:46.

Osam minuta do kraja regularnog toka utakmice, Partizan bez koša već tri minuta

Od poena Smailagića sa slobodnih bacanja na 55 sekundi pre kraja treće četvrtine Partizan nije dao koš, Dejvis je dao lagane poene na obruču, trener Željko Obradović je reagovao tajm-autom- 55:46. Armani je napravio seriju od  10:0

Poraz Partizana 76:62

Zakazao ubojiti napad, u meču koji mora  što pre da se zaboravi. Beron večeras nije imao milosti

Košarkaši Partizana porazom su završili mini turneju po Italiji, pošto su večeras u Mediolanum forumu izgubili od Armanija rezultatom 76:62, u okviru 28. kola Evrolige.

U Milanu je večeras viđena vrlo čudna utakmica, u momentima je delovalo kao da su dve amaterske ekipe istrčale na parket, i košarkaši Milana i košarkaši Partizana su donosili katastrofalne odluke u napadu, lako su ispadali u odbrani, a ekipe su se redom smenjivale u vođstvu, sve do kraja treće deonice.

Definitvno je i umor činio svoje, pošto je ritam igranja paklen, ali sada, ne treba tražiti izgovore.

Nisu se predavali crno-beli, borila se četa Željka Obradovića do samog kraja, ali ipak do nove pobede u Evroligi se ipak nije moglo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bili Beron sa 14 poena, dok je Dejvis završio meč sa 12 poena.

U timu Partizana istakao se Panter sa 15 poena, Eksum je postigao 11, a Lesor 10 poena.