Vaterpolo: Novi Beograd ubedljiv, „potop“ kragujevačkog Radničkog, Vičević napustio Zvezdu

Vaterpolisti Novog Beograda savladali su Dinamo iz Tbilisija 19:7 (5:1, 2:2, 6:2, 6:2) u utakmici devetog kola A grupe Lige šampiona.

Najefikasniji bio je Strahinja Rašović sa četiri gola, dok su po tri postigli Dušan Mandić i Đorđe Vučinić.

Novobeograđani su ovom pobedom stigli do drugog mesta u grupi sa 16 bodova.

Istovremeno, Radnički je u Kragujevcu poražen od Barselonete 9:3 (7:0,1:0,1:2, 1:1).

Meč je rešen u prvoj četvrtini u kojoj je Radnički doživeo pravi „potop“ od 7:0, a zanimljivo tokom celog prvog poluvremena Kragujevčani nisu postigli gol, što se izuzetno retko viđa.

Vičević nije više trener vaterpolista Crvene zvezde

Crnogorski stručnjak Mirko Vičević nije više trener vaterpolista Crvene zvezde.

Kako se navodi, Vičević je ovu odluku četiri dana nakon uvredljivog transparenta koji su navijači crveno-belih razvili na utakmici protiv Šapca.

Vičević je nekadašnji reprezentativac Jugoslavije, a delu navijača Crvene zvezde nije se dopalo jer je po nacionalnosti Hrvat iz Crne Gore.