SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda deklasirala goste sa Brda!

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su 19. pobedu u Superligi Srbije, slavljem nad Čukaričkim 3:0 na stadionu „Rajko Mitić“ u meču 22. kola.

Sav posao gotov u prvom poluvremenu
Čukarički je prvi pripretio šutem Ovusua sa oko 20 metara po zemlji u 10. minutu. Borjan je uhvatio loptu koja je išla po zemlji.
Tri minuta kasnije Aleksandar Katai donosi postiže gol i dovodi domaćina u vođstvo. Na levoj situaciji je izveo par driblinga i levoj nogom šutirao u dalju stativu, pogodivši malu mrežu.

Prošlo je tek četiri minuta, a igrači Zvezde dolaze do drugog gola. Pešić je poveo kontru po levoj strani, video Bukarija koji nadire po sredini i poslao mu odličnu loptu. Reprezetativac Gane je po prijemu napravio piruetu, oslobodivši se igrača i potom je matirao Mićivića.

Nastavili su se napadi i prilike crveno-belih, preko Kataija, Bukarija i Pešića. Najozbiljnija šansa Čukaričkog desila se u 38. minutu kad Borjan brani jak šut Igora Miladinovića sa 25 metara.

Bukari je stigao do gola i u drugom poluvremenu, drugi put se upisao u strelce u 67. minutu. Lavovski deo posla je odradio Milan Rodić koji se zaleteo na dugu loptu poslatu na levu stranu i sustigao je kod same gol-aut linije. Na poslednjem koraku je vratio ka petercu, gde je Bukari čekao i odlično se snašao.

Ekipa Miloša Milojevića sada ima 60 bodova na prvom mestu na tabeli, dok su njihovi današnji rivali ostali na četvrtom mestu sa 41 bodom.

Crvena zvezda je prekinula niz Čuke od tri pobede. U narednom kolu Zvezda gostuje Javoru u Ivanjici, a Čukarički dočekuje Kolubaru.