SUPERLIGA SRBIJE: VAR sačuvao Partizan na liderskoj poziciji, savladan Spartak u Subotici

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak u Subotici sa 1:0 u meču 26. kola Linglong Superlige Srbije i zadržali čelnu poziciju na tabeli.

Izuzetno uzbudljiv duel u Subotici. Obe ekipe željne sva tri boda. Crno-beli kako bi zadržali lidersku poziciju, a Spartak da bi se popeo u gornji deo tabele. Spartak se nije odlučio da se samo brani, već je konstantno napadao. To je na neki nači iznenadilo gosta. U drugom poluvremenu crno-beli su pojačali. Konstantno su napadali, ali nisu uspeli ozbiljnije da zaprete. Gol je došao iz penala nakon asistencije VAR-a.

U prvom poluvremenu dosta šansi na obe strane, ipak golmani Dubljanić i Stevanović su uspeli da sačuvaju svoje mreže.

Svoje šanse propustili su, sa jedne strane Terzić, Rikardo, Mening i Urošević. Za Spartak najidealnije prilike imao je Srećković, Šimura, Bijelović i Tufegdžić.

Nastavak je doeo nešto konkretniji Partizan. Domaćin se više branio i čekao svoju šansu iz kontri. Spartake je ipak uspeo da zatvori sve prilaze svom golu.

Kako je vreme odmicalo popustio je pritisak crno-belih pa je i domaćin krenuo u organizovanije napade.

U 85. minutu Partizan je došao do prednostu sa bele tačke. Strelac je bio Natho. Penalu je predhodila asistencija VAR-a. Posle kontakt Đurasovića i Jovića u kaznenom prostoru sudija je dozvolio da s eigra nastavi, ali je nakon pregledanog snimka ipak odlučio da pokaže na belu tačku.

Spartak se otvorio, krenuo u napad, što je Partizan iskoristio da zapreti iz kontranapada, ali pre svih Milovanović nije uspeo da iskoristi stopostotnu šansu.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata.