Superliga Srbije: Preokret i pobeda kragujevačkog Radničkog protiv Proletera! (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog pobedili su ekipu Proletera, u 35. kola Superlige Srbije, rezultatom 2:1.

Kragujevčani su bolje otvorili duel, a u 29. minutu Marko Mirić je promašio penal. Kazna je stigla na kraju poluvremena kada je Proleter preko Marko Jovanovića poveo sa 0:1.

Obe ekipe u drugom poluvremenu krenule su vrlo otvoreno, a nijedna ekipa nije iskoristili nekoliko vrlo izglednih situacija.

Kragujevčani su do sva tri boda stigli u završnici meča. Najpre je Tomić je iz penala doneo izjednačenje u 86. minutu, nakon igranja rukom jednog od gostujućih fudbalera u šesnaestercu. Kragujevčani su pojačali atake na gol Proletera, a u 90. minutu, nakon velike gužve pred golom gostiju, najbolje se snalazi Maksimović za konačnih 2:1.

Utakmicu na stadionu Čika Dača obeležio je i veliki broj žutih kartona, čak 15, uz jedan crveni (Ninković u 93. minutu).

Radnički trenutno ima 35 bodova i drži poziciju koja vodi u baraž, dok Proleter ima tri boda manje i na mestu je koje direktno vodi u niži rang.

Radnički u sledećem kolu gostuje Spartaku, dok Proleter gostuje Kolubari.