„PETARDA“ NA MARAKANI: Zvezda ubedljiva protiv Kolubare (5:0)

Ubedljivim trijumfom protiv Kolubare 5:0, Crvena zvezda došla do druge pobede u novoj fudbalskoj Superligi. Svi golovi postignuti u prvom poluvremenu – Aleksandar Katai i Milan Pavkov dvostruki strelci, konačan rezultat postavio Gelor Kanga, piše dnevni sportski list Sport.

Ubedljivim trijumfom protiv Kolubare 5:0, Crvena zvezda je stavila do znanja rivalima da se neće odreći šampionske titule.

Superliga Srbije – drugo kolo:

Petak:
Novi Pazar – Čukarički 1:1 (1:2)
(Danoski 42 – Ivanović 30, Badamosi 88)
Radnički Niš – Partizan 3:3 (1:1)
(Mlađović 2, Dimić 50, Jovanović 55 – Natho 13p, Urošević 71, Gomeš 90+7p)
Spartak Subotica – Radnik Surdulica 2:0 (1:0)
(Bijelović 20, Srećković 49)

Subota:
Crvena zvezda – Kolubara 5:0 (5:0)
(Katai 9, 25, Pavkov 15, 22, Kanga 45)
Mladost Novi Sad – Vojvodina 0:4 (0:1)
(Milosavljević 42, Baraje 47, Nikolić 59, Simić 86)
TSC – Javor 0:0

Nedelja:
17.30 Radnički Kragujevac – Mladost Lučani
20.00 Napredak Kruševac – Voždovac

Tim iz Lazarevca ispraćen je sa stadiona „Rajko Mitić“ sa pet golova u mreži, a crveno-beli su sve pogotke postigli u prvom poluvremenu susreta.

Ekipa Dejana Stankovića došla je do vođstva već u devetom minutu, kada je Aleksandar Katai preciznim udarcem završio solo akciju po levoj strani.

U 15. minutu bilo je 2:0, a u listu strelaca upisao se Milan Pavkov, koji je iskoristio centaršut mladog Stankovića i vrlo spretno glavom savladao golmana gostiju Balšu Popovića.

Ubedljiv start crveno-belih potpuno je poremetio igru Kolubare, koja je u Beograd stigla sa idejom da se nadigrava sa šampionom.

Veliki broj grešaka uslovljen visokim presingom Zvezdinih igrača stvorio je dovoljno prilika za domaćina, koji je svoje šanse umeo da iskoristi.

Već u 22. minutu Pavkov postiže i drugi pogodak na meču, a isto je učinio i Katai tri minuta kasnije.

U 36. minutu VAR je poništio gol Bukarija zbog ofsajda, ali su crveno-beli ipak stigli do petarde na poluvremenu, pošto je Kanga u 45. minutu preciznim udarcem uspeo da savlada Popovića.

Trener gostiju Đurđević u poluvremenu je napravio čak tri promene, što je i dalo rezultata.

I dalje je Zvezda bila boljlji rival, imala više loptu u posedu kao i udaraca ka golu Kolubare, ali je raspored snaga na sredini terena bio značajno uravnoteženiji.

Tome je doprinela i nešto manje agresivan igra crveno-belih, u čijim redovima su po nekoliko pokušaja imali Kangva i Ivanić.

Najbolju priliku za goste stvorio je Stefan Marjanović, koji je udarcem sa više od 25 metara zatresao prečku Zvezdinog gola.

U finišu susreta Stanković je šansu dao i mladim snagama, Leković i Lučić imali su priliku da pokažu domaćim navijačima šta znaju.

Upravo je Lučić izborio jedanaesterac za crveno-bele u 85. minutu, a Leković dobio priliku da se upiše u listu strelaca. Ipak, golman Božović pročitao je mladog Zvezdinog igrača i odbranio udarac sa 11 metara.

Zvezda je tako došla do druge pobede u dve odigrane utakmice i već stekla dva boda prednosti u odnosu na večitog rivala, ekipu Partizana, koja je u petak remizirala sa Radničkim u Nišu.