Partizan protiv TSC-a ostao bez pobede u poslednjem minutu!

Fudbaleri Partizana ispustili su pobedu u spektakularnom susretu prvog kola nove sezone Superlige, pošto su u Bačkoj Topoli remizirali protiv TSC-a 3:3.

U utakmici sa šesta golova viđeno je nekoliko preokreta, dva neiskorišćena jedanaesterca i drama koja je bila „u rukama“ crno-belih, ali su bez nje ostali u 96. minutu.

Počelo je katastrofalno po Partizan, koji je već u 12. minutu nagovestio navijačima da bi i ova sezona mogla da bude teška po njih. Goran Antonić je zatresao mrežu Nemanje Stevanovića, a do tada je TSC imao još nekoliko opasnih napada koje nisu iskoristili.

Završnica prvog poluvremena donela je pregršt uzbuđenja. Bibars Natho je prelepim pogotkom izjednačio na 1:1 u 40. minutu, Kristijan Belić je u 42. kompletirao preokret, dok je TSC stigao do 2:2 u 50. minutu prvog poluvremena.

Tada je Ifet Đakovac iskoristio penal u dubokoj nadoknadi vremena. U nastavku, Bibars Natho nije iskoristio penal u 55. minutu, pošto je Veljko Ilić pročitao njegovu nameru. A onda je usledio vrhunac, u 78. i 79. minutu.

Posle faula Danila Pantića, TSC je dobio i drugi penal na meču, ali je ovog puta Stevanović odbranio udarac Ifeta Đakovca, da bi već u narednom napadu Partizan stigao do 3:2. Posle centaršuta sa leve strane, novo pojačanje crno-belih Mateus Saldanja bio je na pravom mestu i uspeo da ugura loptu u mrežu domaćih.

Činilo se da će tu biti kraj, ali su se gosti greškama postarali da rezultat bude nerešen. Aldo Kalul je u finišu nespretno dobio drugi žuti karton, a ubrzo je Nemanja Antić olako poklonio korner TSC-u. Upravo nakon njega, Nemanja Stojić uspeva da postavi rezultat na 3:3, ostavivši Partizan bez trijumfa.

U drugom meču od 21.00 časova, Voždovac i Javor su remizirali 0:0. Ranije tokom dana je Spartak savladao IMT 2:1, a Čukarički je bio bolji od Radničkog iz Niša 2:0.