Novak Đoković pohvalio Aleksandra Mitrovića na dodeli Zlatne lopte!

Aleksandar Mitrović, najbolji strelac u istoriji reprezentacije Srbije, briljirao je u utakmici Al Hilala protiv Al Hazema u kojoj je uz dva gola poveo svoj tim u četvrtfinale Kupa Kralja. Za to vreme na dodeli Zlatne lopte u Parizu o velikom Mitru govorio je veliki Novak Đoković.

Al Hilal je savladao Al Hazem rezultatom 3:0, ali pobeda je izvojevana mnogo teže nego što to govori rezultat.

Prvi pogodak postigao je Ruben Neves sa linije penala u 52. minutu, a onda su fudbaleri Al Hazema poklekli pred majstorijama Aleksandra Mitrovića za koga niko u Saudijskoj Arabiji nema rešenje.

Srpski fudbaler najpre je zatresao mrežu u 79. minutu, a onda samo četiri minuta kasnije dao je i drugi gol sa bele taček za konačnih 3:0.

Neverovatni Mitar pokazao je da će uvek pogoditi ne samo kada je lako već i u situacijama kada protivnik preti i vreba opasnost. Ponovo je bio najhrabriji i ponovo je imao najhladniju glavu.

Srpski fudbalski majstor trenutno ima prosek od jednog gola po meču u Al Hilalu, a impresivan podatak je da je na prethodnih 15 utakmica upisao 14 golova. Interesantno je da je ovaj meč počeo na klupi i da je na teren ušao tek u 67. minutu igre, a 12 minuta kasnije upisao prvi gol.

Zbog takvog učinka, ali i svega što na terenu radi prethodnih godina Mitrovića izuzetno voli i ceni i Novak Đoković koji je na dodeli Zlatne lopte dobio pitanje o tome koga bi voleo da vidi sa tom nagradom kada je reč o srpskim fudbalerima.

„Imamo neke sjajne fudbalere u ovoj generaciji, Mitrović je rekorder po broju golova u nacionalnom timu, igra sjajno. Tadić je bio kapiten Ajaksa godinama, tu je Sergej Milinković-Savić. Sjajni igrači, nadam se da će uraditi nešto značajno na Evropskom i Svetskom prvenstvu. Ipak, pored Mesija i Mbapea biće teško uzeti”, rekao je Đoković.

Srpski as ovim lepim rečima uzvratio je Mitroviću koji je u nekoliko navrata hvalio Novaka, a pamti se i situacija posle meča Srbije i Litvanije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, kada je srpski fudbaler prekinuo davanje izjave da bi saznao rezultat Novakovog meča.