Mladi fudbaleri Francuske ubedljivi protiv Italije, Slovaci obezbedili baraž za odlazak na SP!

Fudbaleri Francuske, uzrasta do 19 godina, obezbedili su prvo mesto u Grupi A na Evropskom prvenstvu u Slovačkoj, pošto su sa ubedljivih 4:1 savladali vršnjake iz Italije. Slovaci u nadoknadi vremena savladali Rumuniju 1:0, čime su obezbedili treće mesto u grupi i baraž za odlazak na Svetsko prvenstvo.

I pre utakmica poslednjeg kola u Grupi A na Evropskom prvenstvu U19 znalo se da će Francuzi i Italijani u polufinale turnira, ali su mladi „trikolori“ ubedljivo došli do prvog mesta u grupi.

Francuzi ubedivo do prvog mesta u Grupi A

„Azuri“ su poveli golom Volpata u 16. minutu, da bi Francuzi već do poluvremena preokrenuli pogocima Da Silve i Čaune.

U naszavku je usledio potpuni debakl Italijana, a golove za ubedljiv trijumf Francuske postigli su Čauna i Arkonte.

Velika drama viđena je u drugoj utakmici u istoj grupi, gde su Slovaci pogotkom u poslednjim trenucima meča savladali Rumuniju i došli do trećeg mesta u grupi.

Slovačka će tako igrati u baražu za odlazak na Svetsko prvenstvo dogodine u Indoneziji, a protivnik će biti trećeplasirana ekipa iz Grupe B.

U subotu se sataju Srbija – Austrija i Izrael Engleska, a jedino su Englezi obezbedili prvo mesto u grupi, dok će se „orlići“ sa Izrelcima boriti za palsman u polufinale.