LŠ: Pobeda vaterpolista kragujevačkog Radničkog u Gruziji

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca savladali su danas Dinamo u Tbilisiju 17:13 (6:3, 5:5, 4:2, 2:3) u utakmici 10. kola A grupe Lige šampiona.

Stefan Branković, Filip Janković i Nebojša Toholj postigli su po tri gola za Kragujevčane.

Radnički sada ima 10 bodova i još uvek je „u igri“ kada je u pitanju plasman na završni turnir.

U meču sa velikim brojem golova, pogotovo u prvom poluvremenu (11:8), Kragujevčani su bez većih problema opravdali ulogu favorita. Sve vreme su bili u vođstvu, a već posle pet minuta igre imali su tri gola prednosti (5:2). Oko te razlike se i vrteo rezultat, sve do druge polovine druge četvrtine, kada je Radnički u dva navrata imao „plus četiri“ (10:6, 11:7), ali je srpski internacionalac u redovima Gruzijaca, Dušan Vasić, uspeo da svoj tim zadrži na koliko-toliko pristojnom zaostatku pred nastavak susreta – 11:8.

Na startu drugog poluvremena Radnički je stekao pet golova prednosti i zadržao je do poslednje deonice.

Dinamo Tbilisi – Radnički (3:6, 5:5, 2:4, 3:2)

TBILISI – Bazen: „Olimpik“. Sudije: Rajmund Fodor (Mađarska), Matan Švarc (Izrael).

DINAMO: Razmadze, Tkešelašvili, Dadvani 4, Džiktsiarenka 1, Bitadze, Jelača, Adeišvili, Sarić 1, Imnaišvili 2, Magrakvelidze, Vasić 3, Giorgadze, Šubladze. Trener: Dejan Stanojević.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 3, Stanojević 2, Janković 3, Ćuk, Krug 1, Ukropina, Pljevančić 1, Toholj 2, Miličić, Lukić 2, Vrlić 1, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.