LIGA EVROPE: Čukarički poražen od Olimpijakosa u Atini

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u Atini od ekipe Olimpijakosa rezultatom 3:1 (3:0) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

Dva gola za Olimpijakos postigao je Ajub El Kabi u trećem i 40. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Konstantinos Fortunis u 16. Jedini gol za Čukarički postigao je Igor Miladinović u trećem minutu sudijske nadoknade.

Revanš meč biće odigran 31. avgusta u Leskovcu.

Olimpijakos je ofanzivno ušao u meč, a domaći su poveli već u trećem minutu golom El Kabija. Samo dva minuta kasnije domaći su postigli gol preko Jorgosa Masurasa, ali je ovaj pogodak poništen zbog ofsajda.

Domaći su nastavili sa napadima, a u 15. minutu u listu strelaca se upisao Fortunis. Olimpijakos je do 30. minuta imao još dve velike šanse, ali nije bilo promene rezultata. Luka Subotić je mogao da smanji prednost domaćeg tima u 35. minutu, ali je dobro intervenisao golman domaćeg tima. Na loptu je natrčao Nemanja Tošić, koji je šutirao pored gola.

Do kraja prvog poluvremena Olimpijakos je postigao još jedan gol preko El Kabija u 40. minutu.

Domaći su krenuli ofanzivno i u nastavku utakmice, a Olimpijakosu je poništen pogodak i u 50. minutu, pošto je Medi Kamara napravio prekršaj u napadu. Domaći tim je do kraja utakmice propustio još nekoliko prilika da uveća vođstvo. Čukarički je imao nekoliko šansi, a gosti su jedini gol postigli preko Miladinovića u 93. minutu, prenosi Tanjug.

Revanš meč biće odigran 31. avgusta u Leskovu na stadionu „Dubočica“.