Fudbaleri Srbije igraju u Kopenhagenu, direktan prenos na RTS1 (18.00)

Fudbalska reprezentacija Srbije igra prijateljsku utakmicu sa Danskom u Kopenhagenu u okviru priprema za predstojeće Svetsko prvenstvo u Kataru. Duel Danske i Srbije na programu je od 18 časova uz direktan prenos na Prvom programu RTS-a, strim je na RTS Planeti (samo za korisnike iz Srbije).

„Orlovi“ su u dobrom raspoloženju otputovali u Kopenhagen, nakon trijumfa u prvom prijateljskom susretu sa Mađarskom u Budimpešti (1:0).

Utakmica Danske i Srbije u direktnom prenosu na RTS1

Selektor Dragan Stojković Piksi izveo je momke šetnju po gradu i tradicionalno istezanje, a onda i najavio je ofanzivnu igru našeg tima i pokušaj da se ostvari pobeda, iako je protivnik jedna od najjačih reprezentacija u nedavno završenim kvalifikacijama.

„Došli smo u Kopenhagen sa ciljem da pobedimo i da nastavimo uspešan niz iz kvalifikacija. Još mi je važnije kako ćemo to da učinimo. Ne odustajemo od našeg stila igre, videćete ofanzivnu Srbiju u duelu protiv najprijatnijeg iznenađenja poslednjeg Evropskog prvenstva“, rekao je Stojković na konferenciji za medije.

Okršaj na čuvenom stadionu „Parken“ biće i povratnička proslava Kristijana Eriksena, koji će prvi put nastupiti pred domaćim navijačima otkad je preživeo gotovo petominutni srčani zastoj.

Iako je tada bilo neizvesno da li će se uopšte oporaviti i nastaviti karijeru, fantastični vezista ne samo da se vratio, nego se prvo vratio u Premijer ligu, a na povratku u nacionalni tim postigao gol posle samo dva minuta na terenu.

Eriksen je u duelu sa Holandijom u subotu ušao početkom drugog poluvremena i već u prvoj akciji snažnim udarcem zatresao mrežu rivala.

Utakmica neće imati rezultatski značaj, ali su u taboru „orlova“ nadaju novom trijumfu i nastavku serije od osam uzastopnih utakmica bez poraza.

Što se reprezentativnog fudbala tiče, sedmicu će, pored utakmice sa Danskom, obeležiti i žreb za grupnu fazu Mondijala u Kataru, koji je na programu u petak od 18.00, takođe uz direktan prenos na našem Prvom programu.