EVROLIGA: Zvezda poražena u Kaunasu, ponovljen prošlogodišnji scenario (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su nakon preokreta od Žalgirisa u Kaunasu sa 79:74 u utakmici drugog kola Evrolige.

Žalgiris posle preokreta nadigrao Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa u Kaunasu sa 79:74 u utakmici drugog kola Evrolige.

Crveno-beli su na identičan način kao i prošle godine nakon vođstva tokom čitavog meča prednost prokockali pred kraj utakmice.

Domaćin je bolje otvorio meč. Nizali su se uspešni napadi ekipe Kazisa Maskvitisa, pa su nakon tri minuta imali devet poena prednosti – 13:4.

Duško Ivanović je tajm-autom uspeo da preseče seriju rivala, a izmene koje je napravio uvođenjem Teodosića i Mitrovića promenile su momentum na terenu.

Gosti su brzo stigli do poravnanja, a potom i preokreta.

Druga deonica donela je lošu organizaciju napada na obe strane. Žalgiris se mučio u prenošenju lopte na polovinu Crvene zvezde, dok su gosti uzimali teške šuteve.

Poenima Šabaza Nejpira sa linije penala, košarkaši Duška Ivanovića stigli su do osam poena prednosti na minut i po do kraja, ali do kraja poluvremena nisu stigli do pogotka.

Domaći košarkaši su na početku treće deonice stigli do bitnih poena kojima su došli do izjednačenja.

Zvezda je nakon tajm-auta Duška Ivanovića uspela da izdrži nalet domaćina i vrati devet poena prednosti.

Crveno-beli su ovu prednost imali u nekoliko navrata tokom četvrte deonice, a kada se činilo da je domaća ekipa u nokdaunu, Ulanovas i Butkevičijus su svojim poenima  pokrenuli preokret.

Žalgiris je uspeo da raširi igru i sa pet pogođenih trojki u poslednjoj deonici napravi seriju od 13:0, kojom je došao do prednosti.

Zvezda nije imala snage da se vrati u meč.

Najefikasniji u redovima Žalgirisa bili su Šmits sa 18 poena, Ulanovas sa 15 i Butkevičijus sa 12.

Za Crveno-bele dvocifreni su bili Mitrović sa 16 i Teodosić sa 15 poena.